Правопорушення, здійснені неповнолітніми - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повноцінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).
Кожен 8-9-й злочин в Україні здійснюється неповнолітніми. Близько 11 % серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, - неповнолітні. Кількість підлітків, що вчинили злочин вдруге, за останні роки зросла майже на 19 % .
Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність.
Людина приходить у цей світ, щоб бути щасливою. Щасливе дитинство залежить, насамперед, від батьків.
Любов до дитини, повага прийняття її такою, яка вона є, допомога в скрутні часи життя, взаєморозуміння сприяють повноцінному її розвитку.
З першого дня шкільного навчання дитина зустрічається з рядом труднощів. Вони пов’язані, по-перше, з необхідністю дотримуватися шкільного режиму, по-друге, зі зміною взаємовідносин з дорослими (вчителями) і друзями по класу: замість вільних, нерегламентованих взаємостосунків, які характерні для дошкільного віку, потрібно звикати до інших, більш офіційних, нормативних відносин, нарешті, по третє, характер самої навчальної діяльності різко відрізняється від дошкільної групи.
Одним із пріоритетних напрямків
діяльності працівників психологічної служби є психологічний супровід
деструктивних сімей, особливо, з прийомними дітьми.
Прийомні діти – це діти, які мають складний
життєвий досвід. У більшості з них діагностується педагогічна занедбаність,
порушення мови, а інколи, затримка психічного розвитку.
У зв'язку з епідеміологічною ситуацією в країні, дуже важливо зберігати спокій і рівновагу. Необхідно підтримувати близьких толерантним ставленням один до одного на роботі, в громадському транспорті, на вулиці. Стимулюйте в собі позитивні емоції, які допоможуть уникнути емоційного стресу.
Шановні колеги, звертаю Вашу увагу на наступну інформацію:
Відповідно до наказу відділу освіти від 3.11.2009 № 324 "Про проведення районного конкурсу на кращий психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших типів навчальних закладів системи освіти" та з метою створення належних умов праці працівників психологічної служби системи освіти у грудні-січні проводиться І етап конкурсу. Керівникам закладів необхідно забезпечити учсть практичних психологів у зазначеному конкурсі та надати організаційну підтримку у проведенні районного конкурсу. Прохання до 20.11.2009 практичним психологам подати заявки на участь у конкурсі. Дякую за співпрацю!