Порядок організації та проведення конкурсу здійснюється відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 571.
У конкурсі беруть участь учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Завдання, критерії оцінювання, методичні рекомендації до проведення конкурсу надсилаються на електронну пошту управлінь (відділів) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, міських рад.
Виконання конкурсних робіт починається 19 листопада 2016 року о 09.00:
- учні 5-7 класів працюють над завданнями дві астрономічні години;
- учні 8-9 класів працюють над завданнями три астрономічні години;
- учні 10-11 класів – чотири астрономічні години.
Завдання складатимуться з твору на запропоновану тему та запитань на знання життєвого і творчого шляху Т.Г. Шевченка.
Звертаємо увагу на те, що учням не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками, словниками, текстами художніх творів і статей тощо).
Голова журі або представник організаційного комітету шифрує конкурсні роботи після того, як зібрані всі роботи певної вікової категорії учнів; віддає їх членам журі для перевірки. Тільки після того, як перевірено всі роботи певної паралелі, проводиться їх дешифрування і заноситься відповідний запис до протоколів.
Конкурсні роботи (твори) слід перевіряти, дотримуючись вимог до перевірки письмових робіт (підкреслювати помилки і виносити відповідні позначки на поля: орфографічні – І, пунктуаційні – V, граматичні – Г, лексичні – Л, стилістичні – С), поданих у чинних програмах з української мови та літератури. Необхідно звертати увагу на охайність; виправлення підкреслювати хвилястою лінією, знижувати сумарну кількість балів за брудні, з великою кількістю виправлень роботи.
Оцінки (бали) за мовне оформлення і зміст кожного твору виставляються також відповідно до критеріїв оцінювання, визначених у чинних програмах. Журі має оцінювати творчі роботи учасників відповідно до їхньої специфіки, складності, обсягу з урахуванням творчих здібностей володіння художнім словом, мовно-літературної підготовленості, спираючись на чинні критерії оцінювання.
Відповідно до Положення у кожній паралелі визначається кількість переможців, яка не перевищує 30% від загальної кількості учнів цієї паралелі.
Учні повинні подбати про те, щоб робота була написана охайно, без виправлень, відповідно до норм оформлення письмового тексту. |