Четвер, 02 Січня 2025, 15:07:58 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання [13]
Нормативні документи, роз'яснення
Державні закупівлі [7]
матеріали, що стосуються державних закупівель відділу освіти
Спорт [6]
Все, що стосується спорту у нашому районі
Бібліотеки [25]
Робота бібліотек та бібліотекарів, забезпечення літературою, конкурси...
Атестація педагогічних працівників [2]
Містить матеріали, що стосуються атестації педпрацівників району
Педагогічні здобутки [4]
З досвіду педагогів району
Олімпіади з базових дисциплін [7]
Завдання ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін
Охорона праці [1]
Охорона праці в галузі, техніка безпеки та ін.
Психологічна служба [5]
заходи, результати конкурсів, поради... Розділ веде керівник психологічної служби Скирта Т.С.
Педагогічні конференції [5]
доповіді, звіти та ін.
Плани відділу освіти [6]
У даному розділі можна ознайомитись із плануванням відділу освіти на поточний рік
Решта [9]
Матеріали, які не війшли в інші категорії
Районна ПМПК [9]
Районна психолого-медико-педагогічна консультація
Пошук по сайту
Оголошення
[10 Вересня 2018][Всім]
Конкурс на посаду директора ЗЗСО (0)
[06 Вересня 2018][Всім]
Протоколи засідання конкурсної комісії (0)
[14 Серпня 2018][Всім]
Оголошення конкурсів на посаду директора (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Документи
Головна » Документи » Районна ПМПК

Увагу дітям з особливими освітніми потребами

Батьківська любов – джерело і гарантія емоційного благополуччя дитини, її психологічного та інтелектуального розвитку. Ще під час вагітності жінки у майбутніх батьків зароджується почуття любові. Природа любові матері й батька різна. Батько мало пов’язаний з дитиною в перші роки життя. Найважливіший для дитини в цей період життя – контакт з матір’ю. Якщо народжується дитина з особливими потребами, то створений раніше образ руйнується. У не дуже благополучній сім’ї один із подружжя, який має знижену самооцінку, починає звинувачувати партнера в тому, що дитина народилася з порушеннями у розвитку. Батьківська любов визначається індивідуальним розвитком кожної особистості.

У загальноосвітній школі дедалі більше з’являється дітей з особливими освітніми потребами. Про їхні потреби ніхто навіть не підозрює, бо батьки недостатньо, а то й упереджено поінформовані про психолого-медико-педагогічну консультацію і не поспішають туди звертатися, щоб з’ясувати причини неуспішного навчання дитини.

Сучасна дефектологічна наука особливу увагу приділяє дітям із затримкою психічного розвитку. Відхилення від норми у них відбулися з різних причин і проявляються у відставанні широкого діапазону особистісних рис: фізичних, соціальних, моральних, інтелектуальних. У поле зору вчителя потрапляють відставання у навчанні та відхилення у поведінці. Такі діти часто отримують зауваження. Однокласники не виявляють бажання дружити з ними.

Неуспішні діти понад усе бояться підтвердження своєї безпомічності. Їх паралізує страх невдач, що стає однією з головних причин неуспішності.

Вчені виокремили такі групи учнів, які  відстають у навчанні:

Недостатньо розвинуті для школи – у них виявлені порушення в ранньому періоді розвитку; пологові травми; часто такі учні проживають у несприятливих умовах; мають труднощі в адаптації до школи.

Функціонально незрілі – старанно вчаться, але стають млявими, страждають на головні болі, знижений апетит, безсоння. Не засвоюють програми, часто хворіють, пропускають уроки.

Ослаблені діти – незрілість емоційно-вольової сфери: труднощі контактів з однокласниками, вчителем, неправильна поведінка.

Системно неуспішні – це надміру емоційні діти, розумові та фізичні навантаження у них викликають погіршення здоров’я , особливо якщо вже відбулася затримка розвитку та поведінкові розлади.

Нестандартні діти – це обдаровані або такі, які безнадійно відстають у розумовому розвитку.

Депривовані діти (значна частина їх – із проблемних сімей, де панують алкоголізм, конфліктність, жорстокість, емоційна холодність).

У роботі з цією категорією дітей важлива позитивна оцінка, якою педагог відзначає навіть незначні досягнення. Вона поліпшує працездатність дітей, впливає на емоційно-вольову сферу, викликає задоволення і віру у власні сили. Педагог звертає увагу на найменші зрушення у поведінці дітей.

Отже, результат формування позитивної поведінки у дітей з інтелектуальними порушеннями залежить як від знання особливостей їхнього психічного розвитку, так і від  системи корекційно-розвивальної та виховної роботи. Велике значення має майстерність педагогів, їхнє вміння навчати і виховувати так, щоб діти зрозуміли і запам’ятали правила і норми поведінки.

Першими, хто помічає проблеми і труднощі у розвитку дитини, є батьки та педагоги. Тому дуже важливо, щоб вони не зволікали, не чекали спонтанного усунення порушень, а звернулися до фахівців. Консультацію щодо розвитку дитини, створення необхідних для неї умов, при потребі можна отримати допомогу в районній психолого-медико-педагогічній консультації.

Пам’ятайте: чим раніше дитина одержить необхідну допомогу, тим успішнішою буде її соціалізація у суспільстві. 

Завідувач ПМПК Хільгора А.В.

Категорія: Районна ПМПК | Додав: krrono (28 Січня 2014)
Переглядів: 1090 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всі права належать відділу освіти Краснопільської РДА © 2025
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz