Четвер, 02 Січня 2025, 14:56:06 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання [13]
Нормативні документи, роз'яснення
Державні закупівлі [7]
матеріали, що стосуються державних закупівель відділу освіти
Спорт [6]
Все, що стосується спорту у нашому районі
Бібліотеки [25]
Робота бібліотек та бібліотекарів, забезпечення літературою, конкурси...
Атестація педагогічних працівників [2]
Містить матеріали, що стосуються атестації педпрацівників району
Педагогічні здобутки [4]
З досвіду педагогів району
Олімпіади з базових дисциплін [7]
Завдання ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін
Охорона праці [1]
Охорона праці в галузі, техніка безпеки та ін.
Психологічна служба [5]
заходи, результати конкурсів, поради... Розділ веде керівник психологічної служби Скирта Т.С.
Педагогічні конференції [5]
доповіді, звіти та ін.
Плани відділу освіти [6]
У даному розділі можна ознайомитись із плануванням відділу освіти на поточний рік
Решта [9]
Матеріали, які не війшли в інші категорії
Районна ПМПК [9]
Районна психолого-медико-педагогічна консультація
Пошук по сайту
Оголошення
[10 Вересня 2018][Всім]
Конкурс на посаду директора ЗЗСО (0)
[06 Вересня 2018][Всім]
Протоколи засідання конкурсної комісії (0)
[14 Серпня 2018][Всім]
Оголошення конкурсів на посаду директора (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Документи
Головна » Документи » Районна ПМПК

Рекомендації сім’ям, які виховують дітей з порушеннями у розвитку

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, право жити і виховуватись у родині та право на розвиток мають усі діти, незалежно від стану їх здоров'я. Тому одним із важливих принципів програм для дітей з особливостями розвитку є принцип максимальної інтеграції в суспільство і доступності освіти на рівні з іншими дітьми, а також принцип нормалізації життя. Суспільство, родина, кожна людина мають право знати, що: Найкраще для розвитку дитини – жити в родині.

«Нормальне» життя – це мати свій дім, жити у своїй родині, вчитися або працювати, мати якесь захоплення, ходити по магазинах, у кіно, дивитися телевізор, читати книги, спілкуватися з друзями. Таке життя може здаватися майже неможливим родинам, які виховують дітей з порушеннями розвитку. Почуття "неможливого”, що обмежує життя сім'ї та ставить під загрозу майбутнє дитини, виникає з помилкової, але реально існуючої в суспільстві думки про те, що дитина з порушеннями не здатна розвиватися, "неприємна” або "незручна” для навколишніх. Батькам може бути важко боротися з негативною суспільною думкою або зі своїми страхами, і вони відмовляються від "звичайного” способу життя, а часто і від самої дитини.

В районі налічується приблизно 460 сімей, які виховують дітей з порушеннями у розвитку. З числа цих дітей 36 дітей з інвалідністю навчаються у навчальних закладах району, 19 навчається за індивідуальною формою. Здійснюється соціально-педагогічний супровід дітей даної категорії, проводиться індивідуально-корекційна робота.

Для сім'ї, де є дитина з порушенням у розвитку, важливо вести настільки нормальне життя, наскільки це можливо. Дитина, які б особливості в розвитку вона не мала, має право жити у своїй родині, зустрічатися, гратися і дружити з усіма, з ким їй приємно, ходити в дитячий садочок і школу, вчитися і тренуватися, розширювати коло спілкування і дізнаватися більше про навколишній світ, розвивати свою самостійність настільки, наскільки це можливо.

Сім'я має право жити разом зі своєю дитиною, бувати з нею скрізь, де бажає, одержувати допомогу в її розвитку і, головне, не соромитися і не ховати свою дитину.

Народження дитини з порушеннями розвитку або з важкими порушеннями здоров'я стає несподіваним і важким ударом для родини. Для батьків дуже важливо в цей період не замикатися на самозвинуваченнях або обвинуваченнях інших. Це тільки погіршить стосунки в сім'ї. Підтримуючи одне одного і приймаючи допомогу друзів та родичів, родина може пережити цей період і зберегти упевненість у своїх силах і теплі відносини.

Деякі поради батькам, які виховують дітей з порушеннями розвитку:

  • пам'ятайте про те, як ви любите свою дитину, як ви потрібні їй, а вона вам;
  • думайте про неї не як про інваліда, а насамперед як про вашу дитину;
  • живіть сьогоденням і не намагайтеся зазирнути в далеке майбутнє;
  • сприймайте свою дитину такою, якою вона є зараз і буде в найближчі дні й тижні;
  • рухайтеся вперед, сконцентруйтеся на успіхах дитини й не мучте себе, порівнюючи її з однолітками;
  • не забувайте про себе, намагайтеся відпочивати й набиратися сил, дитина від цього тільки виграє;
  • познайомте родичів і друзів зі своєю дитиною;
  • не бійтеся відповідати на запитання, які стосуються розвитку дитини, тому що це допоможе близьким налагодити стосунки з малюком;
  • не соромтеся приймати друзів у себе вдома і відповідайте на їхні запрошення;
  • дозвольте родичам гратися з дитиною, гуляти з нею, піклуватися про неї;
  • приймайте будь-яку допомогу від сім'ї та друзів.

Родинам дітей з порушеннями розвитку важливо обмінюватися досвідом, знаннями, інформацією. Досвід кожної такої сім'ї може допомогти іншим виховувати та розвивати свою дитину.

Фахівці з питань дитячого розвитку (лікарі, психологи, педагоги, реабілітологи) багато в чому можуть допомогти дитині та її сім'ї. Однак існують дуже важливі запитання, на які щонайкраще можуть відповісти не фахівці, а такі самі батьки.

Обмін таким досвідом дуже важливий тому, що допомагає батькам дитини з особливостями розвитку швидко знайти свої способи взаємодії з малюком і догляду за ним, налагодженню взаємної прив'язаності і любові.

Кожна родина, яка виховує дитину з порушеннями розвитку, має свій унікальний досвід, що може бути дуже корисний для інших сімей. Тому не відмовляйте в допомозі порадою чи інформацією, якщо звернулися по допомогу саме до вас. Не соромтеся звертатися за порадою та інформацією до інших батьків. Немає такої проблеми, з якою не зіткнувся би хтось із вас, – шукайте тих, хто вже має досвід.  

Завідувач ПМПК А.В.Хільгора

Категорія: Районна ПМПК | Додав: krrono (26 Березня 2013)
Переглядів: 1015 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всі права належать відділу освіти Краснопільської РДА © 2025
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz