Проблема « торгівлі людьми» і сьогодні не втратила актуальності, адже для людини, яка потрапляє в ситуацію торгівлі людьми ,виникає загроза не тільки життєдіяльності,а й загроза її життю .І хоч станом на лютий 2018 року в нашому районі випадки торгівлі людьми не зафіксовані, настороженості втрачати не можна.
Торгівля людьми- це комплексна проблема. Людина постає перед загрозою фізичного, психологічного та сексуального насильства : побиття, згвалтування, примусової проституції, примусової праці тощо.
що проблема торгівлі людьми у деяких випадках є наслідком жорстокого поводження з боку дорослих до дитини. Часто зустрічаємось з випадками, коли насильницькі дії батьків, чи опікунів змушують дитину залишити рідний дім. Добре, якщо на її життєвому шляху трапиться добра, порядна людина, яка зігріє душу добрим та мудрим словом, але на жаль, не до кожного так прихильна доля. У такому випадку дитина стає на хибний шлях.
Отже, дана проблема потребує уваги з боку педагогів, практичних психологів, соціальних педагогів, громадськості. Відомо, що цінність виховної роботи визначає не кількість заходів, а різноманітність її форм.У своїй діяльності фахівці психологічної служби, педагоги даній проблемі приділяють належну увагу.
Практичні психологи, соціальні педагоги, класні керівники використовують такі форми роботи як години спілкування, круглі столи, тематичні конкурси, тренінги тощо.
Щодо тренінгів. То слід визнати, що саме ця форма роботи є досить ефективною у профілактичній роботі спеціалістів психологічної служби і досить популярної не тільки серед учнів, а й серед їх батьків,вчителів.
У 2015 році Міністерством освіти і науки України запропонована Програма тренінгової роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми. « Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» Програма спрямована на самореалізацію, самоствердження особистості, розвиток відповідальної і безпечної поведінки учнів.
Сьогодні до тренінгових занять та інших заходів за Програмою залучаються учні 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Краснопільського району та Миропільської сільської ради..
З метою підвищення рівня поінформованості з питань протидії торгівлі людьми , відповідно плану роботи методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської районної державної адміністрації 7 лютого 2018 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів за темою «Торгівля людьми як одна із актуальних проблем сучасності. Форми та методи попередження випадків торгівлі людьми»
Методист з психологічної служби Т.С. Скирта у своєму виступі окреслила головні завдання працівників психологічної служби Краснопільського району та Миропільської ОТГ щодо профілактичної роботи з торгівлі людьми. Досвідом роботи з даної проблеми поділились практичний психолог Славгородської ЗОШ І-ІІІ ст. Ільченко-Наумова Світлана Миколаївна та соціальний педагог Миропільського НВК Кочура Тетяна Миколаївна. Під час семінару відбулась робота в групах. Учасники семінару мали змогу обговорити ситуативні задачі і знайти спільне рішення. Очікування учасників семінару справдились. Вони отримали задоволення від спілкування , підвищили рівень компетентності з питань заявленої теми семінару.
Методист з психологічної служби Т.С. Скирта |