Людина приходить у цей світ, щоб бути щасливою! Можна навчити дитину читати, писати, малювати, а чи можна навчити бути щасливою, радіти кожної миті життя і дарувати радість оточуючим?! Розвиток і виховання починається з родини. Безперечно, батько та мати бажають своїй дитині тільки найкращого. Від самого моменту народження її люблять і пестять, приділяють їй багато уваги, дарують найкращі іграшки і, звичайно, виховують. Та чи завжди батьки розуміють, що життя складається не тільки від бажання отримати задоволення, а й від здатності нести у світ добро, оптимізм, надію, любов.
Діти є активними свідками процесів, що відбувається в суспільстві. Саме діти своєю поведінкою, ставленням один до одного, до дорослих в цілому до навколишнього світу відображають усі негаразди, які мають місце у державі.
Криза, що охопила країну – безумовно впливає і на батьків (особливо на виконання батьківських функцій), що природно позначається на дітях. У цей період знижені або порушені здатності любити, працювати і насолоджуватися життям. Криза настає, коли під тиском життєвих обставин відмовляють звичайні механізми ефективного протистояння їм.
Травматичні кризи – це гострі або тривалі кризи після нещасного випадку, вбивс
... Переглянути повністю »
Нещодавно в Сумському обласному центрі позашкільної освіти проходила звітна конференція юних туристів. Були на ній присутні і наші вихованці: учні Хмелівської та Краснопільської шкіл, які цього року підкорили найвищу точку українських Карпат – Говерлу. Їхній похід проходив влітку під керівництвом досвідченого туриста, вчителя Хмелівської ЗОШ Будника В.В. Йому вже неодноразово посміхалися гори Криму та вершини Кавказу, а тепер ще й привітно вклонилися українські смереки. Пішохідний похід був запланований ІІІ ступеня складності Чорногірським хребтом та Свидовецьким масивом з подальшою екскурсією Львовом та Києвом. А так як частину керівництва взяв на себе Дегтярьов Р.К., вчитель історії Краснопільської ЗОШ, то шлях учнів був сповнений цікавими розповідями про історичні місця Карпат, географічні об’єкти і звичайно переказами гуцульських легенд. Юні туристи підкорили найвищі точки України, завітали до колишньої польської обсерваторії (найвисокогірнішої будівлі в Україні), яка немов маяк вказує дорогу туристам, виблискуючи реставрованою покрівлею під сонячним промінням, спробували воду з озер льодовикового походження, побували біля бункерів «лінії Арпада», що лишилися мовчазними свідками воєнних баталій. Кожен день, залишав в пам’яті школярів незабутні відчуття та враження. Тут дехто вперш
... Переглянути повністю »
6 грудня у місті Суми відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «У світі краєзнавчих відкриттів». Щорічно конференція проводиться з метою залучення молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу і природи рідного краю. Цього року конференція відбувалася на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з обдарованою молоддю. Честь Краснопільського району випало захищати найкращим, а саме переможцям районного етапу конкурсу. Традиційно конференція відбувається посекційно, тому учень Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Куліш Владислав у секції «Історія міст і сіл України» захищав роботу «Історичними стежками Краснопілля. Екскурсійний маршрут» гуртка «історичне краєзнавство» (керівник Ткаченко О.С.). За напрямком «Моя Батьківщина – Україна» свою роботу «Народні промисли і ремесла Краснопільщини» презентувала Ємець Віталіна,учасниця гуртка ЦДЮТ «історики-краєзнавці» (керівник Янкова О.Л.). Варто відзначити, що на конференції панував неабиякий дух змагання, адже учасників було аж п’ятдесят. До того ж головою журі був декан історичного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка Гончаренко А.В.
Вже стало доброю традицією у Краснопільському районному центрі дитячої та юнацької творчості проводити загальновідоме національно-патріотичне свято – «Козацькі забави».
То ж, 12 грудня 2014 р. вихованці образотворчого гуртка «Аквамарин» мали змогу використати свої знання і вміння для досягнення перемоги у конкурсно-пізнавальній програмі - «Козацькі забави». Змагалися між собою дві команди: «Сивий коник» та «Козацька шабля». Масовий захід складався з восьми конкурсів, за якими пильно спостерігали та оцінювали конкурсантів юні члени журі - вихованці ЦДЮТ: О.Фомічов та Б. Лавріненко. Всі учасники програми мали змогу проявити себе як в знаннях з історії часів козацтва, так і в загальних знаннях з географії світу. Також, юні козачата мали змогу перевірити себе на спритність, кмітливість та силу не лише розуму, а й рук, під час перетягування канату між куренями. Всі учасники заходу проявили себе на достойному рівні. Особливо хочеться відзначити завзятість, кмітливість та спритність наших юних козачок. Не даремно ж, в народі є вислів - «Краса - врятує світ».
Завершальною частиною свята став конкурс «Козацький гопак», який тісніше згуртував обидва куреня та ста
... Переглянути повністю »