Середа, 26 Червня 2019, 13:50:57 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання [13]
Нормативні документи, роз'яснення
Державні закупівлі [7]
матеріали, що стосуються державних закупівель відділу освіти
Спорт [6]
Все, що стосується спорту у нашому районі
Бібліотеки [25]
Робота бібліотек та бібліотекарів, забезпечення літературою, конкурси...
Атестація педагогічних працівників [2]
Містить матеріали, що стосуються атестації педпрацівників району
Педагогічні здобутки [4]
З досвіду педагогів району
Олімпіади з базових дисциплін [7]
Завдання ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін
Охорона праці [1]
Охорона праці в галузі, техніка безпеки та ін.
Психологічна служба [5]
заходи, результати конкурсів, поради... Розділ веде керівник психологічної служби Скирта Т.С.
Педагогічні конференції [5]
доповіді, звіти та ін.
Плани відділу освіти [6]
У даному розділі можна ознайомитись із плануванням відділу освіти на поточний рік
Протоколи Інтернет-нарад [5]
Протоколи нарад, які проходять у чаті на сайті відділу освіти.
Решта [9]
Матеріали, які не війшли в інші категорії
Районна ПМПК [9]
Районна психолого-медико-педагогічна консультація
Пошук по сайту
Оголошення
[10 Вересня 2018][Всім]
Конкурс на посаду директора ЗЗСО (0)
[06 Вересня 2018][Всім]
Протоколи засідання конкурсної комісії (0)
[14 Серпня 2018][Всім]
Оголошення конкурсів на посаду директора (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Документи
Головна » Документи » Решта

Наказ про підсумки проведення районного огляду музеїв історичного профілю навчальних закладів району

Краснопільська районна державна адміністрація Сумської області

 

В І Д Д І Л       О С В І Т И

 

Н А К А З

24.02.2010                                                                                               № 57


Про підсумки проведення
районного огляду музеїв історичного профілю
навчальних закладів району

         На виконання листа управління освіти і науки облдержадміністрації №04-1305/01-07 від 02.04.2009 щодо проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» був проведений районний огляд музеїв історичного профілю, які діють в навчальних закладах району.
         Конкурс проводився в рамках Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави», метою якої є вивчення героїчних і трагічних подій ІІ-ї світової війни, поглиблення знань учнів з історії свого краю, удосконалення пошукової роботи та виявлення і пропаганда кращого досвіду краєзнавчої діяльності музеїв.
          На конкурс надійшли матеріали шкільних музеїв із Угроїдської, Славгродської, Самотоївської, Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. (кімнати бойової слави), Покровської ЗОШ І-ІІ ст., Чернеччинського, Миропільського, Великорибицького НВК.
         Учні досліджували бойові шляхи військових частин і формувань, які обороняли або визволяли населені пункти, зокрема пошуківці Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. протягом декількох років досліджують бойовий шлях 237 та 232 стрілецьких дивізій, які визволяли Краснопільщину від німецько-фашистських  загарбників, підтримують зв’язок із ветеранами, які проживають в смт. Краснопілля. Актив кімнати бойової слави використовує різноманітні форми і види роботи: уроки мужності, уроки історії, екскурсії, зустрічі з ветеранами, конференції, виставки.
          Великою популярністю серед школярів користуються багатоденні походи і екскурсії по місцях бойової слави. Пошуківці здійснили туристичний похід місцями боїв 237 та 232 стрілецьких дивізій. Пошуківці брали участь в роботі міжнародного патріотично-краєзнавчого табору на базі Ряснянського монастиря. Під час роботи табору пройшли шляхом наступу радянських військ у 1943р. по лінії фронту Рясне-Грабовське, здійснили історико-патріотичний похід на місце танкової битви поблизу с. Прохорівка та краєзнавчо-патріотичний похід «Біль фронтових доріг», присвяченому 65-річниці Перемоги радянських військ на Курській дузі.
          Пошуківці Великорибицького НВК поповнили  шкільний музей новими експонатами: воєнними фотографіями О.О.Гриненка, О.І.Лукаша Л.С.Діжевського, М.І.Кравченка, військовим квитком М.Г.Приймаченка – ветерани Великої Вітчизняної війни, які є вихідцями із с. Велика Рибиця.
          Зібрані матеріали використовуються під час проведення тематичних екскурсій, лекцій, бесід, виховних годин.
         Під час першого етапу акції пошуківці Славгородської ЗОШ І-ІІІ ст. вивчили  історичні події 1941-1944рр. бойових шлях 10 танкового корпусу, до складу якого входили  183, 186, 178 танкові бригади, які визволяли Славгород від фашистів. Також був зібраний цікавий матеріал (який ще потребує архівних досліджень) про діяльність на території  Славгорода, Мезенівки підпільних груп та партизанського загону ім. ВЧК.
          В цьому навчальному році гуртківці провели також велику роботу щодо пошуку документів та створення генеалогічного дерева видатного конструктора стрілецької зброї Михайла Калашнікова батько якого народився в с. Славгород.
          Нещодавно пошуківці музею отримали лист від М.Калашнікова, в якому він пообіцяв надіслати документи, історичні матеріали, речі для шкільного музею.
          Історико-краєзнавча кімната Чернеччинського НВК відкрита до 60-річчя Перемоги і нараховує 140 експонатів, серед яких є оригінальні речі: шинель, кітель, гімнастерка, солдатська кружка та ложки, танкістський шлем, які належали ветеранам  війни, що проживали на території с. Чернеччина, листи переписки з родичами воїнів, які загинули захищаючи село та поховані в братських могилах на території  сс.. Чернеччина і Ясенок. Зібрані матеріали пошуковцями використовуються при проведенні виховних годин, уроків, присвячених ІІ світовій війні.
          Історико-краєзнавчий музей Миропільського НВК діє з 1980 року. Його матеріали використовуються як на уроках, так і в позаурочний час. В музеї проводяться уроки – екскурсії з історії, української літератури, географії. Доброю традицією стало проведення в шкільному музеї зустрічей з учасниками Великої Вітчизняної війни, нещодавно було проведено зустріч з учасниками Великої Вітчизняної війни Христофоровим П.Т., Кулик З.М. Пошуківці музею зібрали цікавий матеріал про учасника ВВв Сачка І.Ф., дорогами війни він пройшов аж до самого її кінця. Має багато урядових нагород. Налагоджено також взаємозв’язок з місцевою прикордонною заставою.
          В Осоївському НВК діє музей історії села, в якому оформлена експозиція «Осоївка в роки Великої Вітчизняної війни». Члени пошукового загону в цьому році збирають відомості про колишніх «остарбайтерів» - М.А.Лизогуб, Н.Третяк, М.П,Заводовську – перебували в м. Кьольн – крематорій Равенсбрюк. В квітні 2000 року колишня бранка табору Лизогуб М.А. за сприяння губернатора м. Равенсбрюк знову відвідала його, прийняла участь в  вечорі – панахиді. Пошуківці приділяють велику увагу туристично-екскурсійній роботі. Учні школи побували у визначних місцях району, області, місцях бойової слави, де дізналися про подвиги радянських воїнів в роки Великої Вітчизняної війни, в Спадщанському лісі, Путивльсьскому, Шосткинському, Краснопільському краєзнавчих музеях.
          Музей «Пам’ять» діє в Самотоївській ЗОШ І-ІІІ ст. з 2005 року і є осередком виховання, який сприяє формуванню в учнів національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпечення духовної єдності поколінь. Велика робота проводиться учнями по увіковічненню пам’яті Героя Радянського Союзу І.Г. Вдовитченко: щороку проводиться традиційна зустріч делегації краснояружців в день подвигу Героя – 14 серпня. Підтримують зв’язки не тільки з рідними Героя, а й з краєзнавчим музеєм Красної Яруги (Росія).
          Музей історії с. Покровка (Покровська ЗОШ І-ІІ ст.) нараховує декілька експозицій, однією із найбільших є експозиція присвячена Великій Вітчизняній війні «Під чорним крилом», де зібрані матеріали про роки війни, окремий стенд присвячено земляку Герою Радянського Союзу Багацькому Є.П.
          На основі вищезазначеного

НАКАЗУЮ:
1. Затвердити протокол районного конкурсу шкільних музеїв.
          2. Грамотами відділу освіти нагородити:
          - за зайняте І місце історико-краєзнавчий музей Славгородської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Муквич В.М.
          - за зайняте ІІ місце музей ім.. П.П.Мірошніченко Миропільського НВК, кер. Логвин Н.О.
         - за зайняте ІІІ місце історико-краєзнавчий музей Осоївського НВК, кер. Бондар О.Г.
          3. За проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та активну участь в районному конкурсі шкільних музеїв нагородити грамотами відділу освіти:
         Актив історико-краєзнавчого музею с. Покровка (Покровська ЗОШ І-ІІ ст.), кер. Русінов С.М.
         Актив музею «Пам’ять» Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ст, кер. Вдовіченко Є.А.
         Актив кімнати Бойової Слави Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Бондаренко О.М.
          Актив музею історії с. Велика Рибиця (Великорибицький НВК), кер. Марченко Н.Г.
          Актив кімнати Бойової Слави Чернеччинського НВК, кер. Савченко Л.С.
          Актив музею історії смт. Угроїди (Угроїдська ЗОШ І-ІІІ ст.), кер. Побідинський В.С.
         4. Матеріали переможців направити для участі в обласному конкурсі шкільних музеїв, що висвітлюють події Великої Вітчизняної війни.
        5. З метою патріотичного виховання школярів, вивчення історії рідного краю продовжити пошукову роботу в рамках акції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави».
         6. Контроль за виконанням даного наказу  покласти на методиста РМК Середу Н.І.

             Начальник відділу освіти                                           І.М.Матлахов
Категорія: Решта | Додав: методист (07 Травня 2010)
Переглядів: 1530 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всі права належать відділу освіти Краснопільської РДА © 2019
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Логін:
Пароль:
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz