Неділя, 14 Липня 2024, 19:04:21 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Пошук по сайту
Оголошення
[10 Вересня 2018][Всім]
Конкурс на посаду директора ЗЗСО (0)
[06 Вересня 2018][Всім]
Протоколи засідання конкурсної комісії (0)
[14 Серпня 2018][Всім]
Оголошення конкурсів на посаду директора (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
 Психологічна служба

Психологічна служба: становлення, здобутки, виклики

Шкільний психолог для дитини є порадником, який у будь-якій ситуації зуміє зрозуміти, допоможе повірити в себе, в свої можливості, свою унікальність. Особливість психологічної служби в тому, що вона орієнтована на допомогу іншим людям у розв’язанні ними найскладніших життєвих проблем. Мета професії соціального педагога – допомогти кожному вихованцю знайти себе, своє місце у житті та соціумі, виявити свої здібності, відшукати справу до душі. Практичні психологи та соціальні педагоги допомагають дітям пізнавати себе, розкривати можливості і таланти, підтримують віру у власний успіх. Вони вчать дітей робити усвідомлений вибір, конструктивно розв'язувати конфліктні ситуації, опановувати цінні методи пізнання, спілкування, розуміти себе та оточуючих і як підсумок – легко адаптуватися в соціумі.

Системна робота щодо створення психологічної служби системи освіти району розпочалась з 1993 року. Перший психолог у Краснопільському районі почав працювати 1993 року – Ломако Раїса Петрівна розпочала свій шлях у Краснопільській ЗОШ І-ІІІ ст., вона працює і понині. Естафету розбудови психологічної служби продовжили Супрун Наталія Миколаївна (перша категорія, Хмелівська ЗОШ І-ІІІ ст.) і Мікаелян Світлана Анатоліївна (вища категорія, Краснопільський НВК), які сьогодні працюють відповідно у Угроїдській ЗОШ І-ІІІ ст. і Краснопільському НВК. Мікаелян С.А., нею створені три авторські програми. Ці, по праву заслужені психологи, сьогодні передають свій досвід молодим фахівцям.

На момент розбудови психологічної служби соціальних педагогів у районі не було. Перший соціальний педагог у районі з’явився 1999 році.

На даний час психологічна служба перебуває у стані реформування. Створені територіальні громади, Миропільська та Краснопільська. В цілому в закладах загальної середньої освіти працює 24 спеціалісти. Із них – 17 практичних психологів, 7 соціальних педагогів .

Методичний супровід фахівців здійснюється методистом з психологічної служби Скиртою Т.С.

З 2011 року психологічним супроводом охоплюються і дошкільні заклади. На даний час у ДНЗ району працює 4 практичних психологи. Із них 3- в Краснопільській територіальній громаді і 1 практичний психолог в Краснопільському районі.

За 25 років з часу заснування психологічної служби поступово відбувалось не тільки кількісне, а й якісне зростання спеціалістів. Серед практичних психологів 67% мають вищу базову освіту, соціальних педагогів – 100%. Спеціалісти служби систематично підвищують свій кваліфікаційний рівень.

Консультативна та корекційна робота є одним із важливих видів діяльності працівників психологічної служби. Щорічно практичні психологи, соціальні педагоги надають консультативну допомогу більше 1000 учасникам навчально-виховного процесу, корекційною та розвивальною роботою охоплюється більше 700 дітей та підлітків.

Одним із пріоритетів у роботі спеціалістів психологічної служби є просвітницька діяльність, спрямована на формування негативного ставлення до протиправних діянь, утвердження здорового способу життя, запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості, упровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками навчально-виховного процесу та перетворення навчальних закладів на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату.

Пріоритетами розвитку психологічної служби на найближчі чотири роки є розвиток мережі, удосконалення організаційного рівня функціонування та підвищення якості роботи працівників психологічної служби.

Дещо з основних питань психологічної служби:

Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим © 2024
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Календар новин
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz