Гостей: 1
Користувачів: 0
 Фізична культура та спортивно-масова робота

Робота навчальних закладів району спрямована на виконання Цільової комплексної програми «Фізичне  виховання – здоров’я нації», яку втілюють у життя 32 педагоги району. Вчителі розуміють, що фізична культура – це предмет, який створює умови для формування в учнів ціннісних орієнтирів щодо культури здоров’я і здорового способу життя, виховання потреби та звички займатися фізичною культурою і спортом, прагнення досягти оптимального рівня особистого здоров’я, фізичного розвитку, морально-вольових рис характеру та психологічної підготовки до ведення активного життя і професійної діяльності. Реалізація зазначеного напряму здійснюється на уроках фізичної культури, в позаурочній, позакласній та позашкільній спортивно-масовій роботі.

Згідно Положення про проведення ХVІІІ районних ігор учнівської молоді у 2009-2010 навчальному році були проведені спортивні змагання з десяти видів. Серед команд І групи перемогу виборола Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст., на другому місці – Угроїдська ЗОШ І-ІІІ ст., на третьому -  Великобобрицька ЗОШ І-ІІІ ст. У ІІ групі переможцем виявилася команда Малорибицького НВК, друге місце посіла команда Грабовського НВК, третє – команда Запсільського НВК.

Команда учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. перемогла у змаганнях з легкоатлетичного кросу, футболу, баскетболу (дівчата), лижних гонок, міні-футболу, легкоатлетичного чотириборства, легкої атлетики; команда учнів Угроїдської ЗОШ І-ІІІ ст. – з волейболу (дівчата); команда учнів Великобобрицької ЗОШ І-ІІІ ст. - баскетболу (юнаки), волейболу (юнаки); команда учнів гімназії стала переможцем у змаганнях «Старти надій».

У ІІ групі команда учнів Малорибицького НВК перемогла у змаганнях з легкоатлетичного кросу, лижних гонок, легкої атлетики; команда учнів Грабовського НВК – у змаганнях з футболу, легкоатлетичного чотириборства.

На жаль, у жодному з видів змагань не взяли участь команди Бранцівського, Сіннівського, Чернеччинського, Тур’янського НВК, Покровської та Порозчанської ЗОШ І-ІІ ст.

У змаганнях районного рівня взяли участь 816 учнів, із них – 533 юнаки і 283 дівчини.

Команди учнів загальноосвітніх навчальних закладів представляли район у ХVІІІ обласних іграх школярів, де вибороли ІІ загальнокомандне місце у своїй групі (у 2008-2009 н.р. було здобуто ІV місце). У легкоатлетичному кросі команда учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. виборола 2 місце; у змаганнях з футболу команда у складі учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. розділила 5-8 місця; у змаганнях з баскетболу команда учнів у складі Краснопільської і Великобобрицької  ЗОШ І-ІІІ ст. розділила 9-12 місця; у змаганнях з волейболу команда у складі учнів Великобобрицької, Угроїдської   ЗОШ І-ІІІ ст. та Миропільського НВК виборола 1 місце; у змаганнях з лижних гонок команда у складі учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. і гімназії виборола 2 місце; у змаганнях з легкоатлетичного чотириборства команда у складі учнів Краснопільської, Угроїдської   ЗОШ І-ІІІ ст. та гімназії виборола 3 місце; у змаганнях з легкої атлетики команда у складі учнів Краснопільської та Великобобрицької  ЗОШ І-ІІІ ст. виборола 3 місце; у змаганнях «Старти надій» команда у складі учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. виборола 1 місце.

У обласних змаганнях честь району захищали 94 учні з перелічених вище навчальних закладів. Потрібно відзначити вагомий внесок у підготовку команд до обласних змагань вчителів фізичної культури Голоти О.В., Турчака В.А., Штанька В.М., Вольвача Ю.М., Сургана В.В., Мигаль Н.В.; тренерів ДЮСШ Мигаля В.О., Байди С.І., Ноженка Ю.М.

У 2009-2010 н.р. команда у складі учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом Голоти О.В. вперше брала участь у обласному етапі Всеукраїнських змагань «Ігри чемпіонів», де посіла почесне 5 місце.

Штанько В.М.
Великобобрицька ЗОШ I-III ст.

У районному турі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт – 2010» взяли участь команди з семи навчальних закладів району (Краснопільської, Великобобрицької, Самотоївської, Славгородської ЗОШ І-ІІІ ст., Ряснянського та Мезенівського НВК, гімназії). Перемогу виборола команда Великобобрицької ЗОШ І-ІІІ ст., друге місце посіла команда Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст., третє місце – команда Краснопільської гімназії.

У обласному (зональному) турі команда Великобобрицької  ЗОШ І-ІІІ ст. посіла друге місце і взяла участь у фінальному етапі обласного туру, де виборола почесне п’яте місце. Великий внесок в успішний виступ команди на обласному рівні вніс педагогічний колектив закладу і особисто вчитель фізичної культури Штанько В.М.

У травні відбулася районна спартакіада допризовної молоді, у якій взяли участь команди семи закладів району. Перше місце виборола команда Великобобрицької  ЗОШ І-ІІІ ст., друге місце посіла команда Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст., третє - команда Угроїдської   ЗОШ І-ІІІ ст. Команда-переможець захищала честь району у обласній спартакіаді, де посіла шосте місце  із вісімнадцяти команд. Сім навчальних закладів району взяли участь у І турі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання. Були надіслані матеріали з Славгородської ЗОШ І-ІІІ ст., Осоївського, Сіннівського, Грабовського, Бранцівського, Тур’янського і Малорибицького НВК. Переможцями у І турі були визнані:

Шумейко В.О.
Славгородська ЗОШ I-III ст.

• у номінації навчально-виховні комплекси - Малорибицький НВК (вчитель фізичного виховання Омельченко О.В.);
  • у номінації міські та сільські загальноосвітні навчальні заклади – Славгородська ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель фізичного виховання Шумейко В.О.).

Матеріали переможців були надані до обласного оргкомітету для участі у ІІ (обласному) турі зазначеного огляду-конкурсу. За підсумками ІІ туру була відзначена значна робота щодо підготовки та оформлення матеріалів огляду-конкурсу, зокрема описового звіту, Малорибицького НВК; робота вчителя фізичної культури Славгородської ЗОШ І-ІІІ ст. Шумейка В.О. посіла ІІ місце серед сільських загальноосвітніх навчальних закладів області, за яке школа була премійована на суму 700 грн. для придбання спортивного інвентарю.

З 1 вересня 1985 року у районі працює Краснопільська ДЮСШ, яка в цьому році відзначає свій 25-річний ювілей.

У 2009-2010 навчальному році в Краснопільській  ДЮСШ підвищували свою спортивну майстерність 196 учнів нашого району із різних навчальних закладів, а саме: з Краснопільської, Угроїдської, Самотоївської, Великобобрицької ЗОШ І-ІІІ ст.,Краснопільської гімназії, Ряснянського НВК.

В ДЮСШ  працює 4 відділення - лижні гонки, футбол, легка атлетика, шахи, де викладають тренери-викладачі з відповідною освітою. У закладі працює один заслужений тренер України, три тренери мають І категорію, три - ІІ категорію, один - спеціаліст.

За минулий навчальний рік вихованці ДЮСШ приймали участь в спортивних змаганнях різного рівня. Так, юні вихованці заслуженого тренера України Байди С.І. є постійними учасниками Першості України, де постійно займають призові місця.

Юні футболісти під керівництвом тренера-викладача Прилепи А.О. неодноразово ставали переможцями турнірів обласного рівня з міні-футболу, а тренер-викладач Лисенко А.О. зі своїми вихованцями став призером першості області серед юнаків 1995 р.н.

Вихованці тренера з легкої атлетики Ноженка Ю.М. захищають честь нашого району на обласних змаганнях, де показують відповідні результати, що дали нам змогу вибороти призове місце в ХVІІІ обласній спартакіаді школярів.

Юні шахісти також захищали честь ДЮСШ та району в обласних змаганнях.

За минулий навчальний рік слід відзначити таких юних спортсменів, як Радченко Ірина, Заплавські Марина та Дмитро, Скрипнюк Аліна, Цедрик Олена, Біла Аліна, Горбач Володимир, Зеленський Олег, Коломієць Олег, Яцина Сергій, Цедрик Євген, Мурза Роман, Завгородній Денис, Савченко Станіслав, Чигрин Владислав, Куркін Дмитро, Кучеренко Володимир, Коток Андрій, які захищають честь нашого району  і постійно ставали переможцями та призерами спортивних змагань.