Неділя, 01 Жовтня 2023, 09:47:07 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Пошук по сайту
Оголошення
[10 Вересня 2018][Всім]
Конкурс на посаду директора ЗЗСО (0)
[06 Вересня 2018][Всім]
Протоколи засідання конкурсної комісії (0)
[14 Серпня 2018][Всім]
Оголошення конкурсів на посаду директора (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Положення про централізовану бухгалтерію
Положення про централізовану бухгалтерію відділу освіти Краснопільської райдержадміністрації

1.Загальні положення

        1.1 Це положення визначає основні завдання, функції, права та відповідальність централізованої бухгалтерії. А також взаємовідносини з іншими структурними підрозділами та підвідомчими установами.
        1.2 Централізована бухгалтерія є структурними підрозділом відділу освіти Краснопільської райдержадміністрації.
        1.3 Централізована бухгалтерія підпорядковується начальникові відділу освіти та головному бухгалтеру.
        1.4 Централізована бухгалтерія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, чинним законодавством про організацію бухгалтерського облік і звітності в Україні, розпорядженнями голови Сумської обласної державної адміністрації, голови Краснопільської районної державної адміністрації, наказами начальника управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, актами відповідних органів місцевого самоврядування, наказами начальника відділу освіти Краснопільської райдержадміністрації, Положенням про відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації, регламентом відділу освіти райдержадміністрації та цим Положенням.
        1.5 Централізована бухгалтерія забезпечує ведення бухгалтерського обліку відділу освіти та загальноосвітніх навчальних закладів району.
        1.6 Зміни до даного положення можуть вноситися при зміні організаційної структури підприємства та за необхідності поліпшення роботи служби.

2.Основні завдання централізованої бухгалтерії
        2.1 Організація обліку фінансово-господарської діяльності відділу освіти з урахуванням особливостей і технології оброблення облікових даних.
        2.2 Контроль за правильним використанням грошових та матеріальних цінностей закладів освіти, своєчасністю господарських розрахунків.

3.Функції та обов’язки централізованої бухгалтерії
        3.1 Розробка наказу про облікову політику, внесення змін до обраної облікової політики, внесення пропозицій щодо вибору форми бухгалтерського обліку виходячи зі структури й особливостей діяльності закладів освіти.
        3.2 Організація повного обліку основних засобів, матеріалів, ПММ, коштів та інших товарно-матеріальних цінностей, виконання кошторисів витрат згідно з вимогами законодавства та національних стандартів.
        3.3 Складання разом з керівниками установ, що обслуговуються централізованою бухгалтерією проектів кошторисів видатків і розрахунків до них.
        3.4 Складання податкової, фінансової та статистичної звітності на основі достовірних первинних документів і відповідних бухгалтерських записів, своєчасне подання її відповідним органам.
        3.5 Нарахування та виплата в установлені строки заробітної плати, а також своєчасне нарахування та перерахування податків, внесків та інших обов’язкових платежів.
        3.6 Проведення розрахунків, що виникають у процесі виконання кошторису, з підзвітними особами, організаціями, установами.
        3.7 Забезпечення суворого дотримання штатної, фінансоваї та касоваї дисципліни, кошторисних призначень, законності списання з рахунків бухгалтерського обліку нестач, втрат, дебіторської, кредиторської заборгованості та інших коштів.
        3.8 Здійснення перевірки законності документів, що надходять до бухгалтерії, правильності і своєчасності їх оформлення, відповідності видатків затвердженим асигнуванням.Проведення звірки сум, що надходять від батьків з даними обліку.
        3.9 Забезпечення збереження бухгалтерських документів. Оформлення і здачі їх в установленому порядку до архіву.
        3.10 Інші обов’язки, покладені на неї наказами начальника.

4.Права централізованої бухгалтерії
Бухгалтерія має право:
        4.1 Вимагати від керівників структурних підрозділів навчальних закладів і окремих фахівців вживання заходів спрямованих на підвищення ефективності використання коштів, забезпечення збереження матеріальних цінностей.
        4.2 Не приймати до виконання й оформлення документи, що суперечать законодавству та встановленому порядку прийому.
        4.3 Виступати в установленому порядку від імені відділу освіти з питань, що відносяться до компетенції бухгалтерії, у взаєминах з податковими, фінансовими, статистичними органами іншими державними і комунальними організаціями і підприємствами.

5. Структура централізованої бухгалтерії
        5.1 Централізовану бухгалтерію очолює головних бухгалтер, який призначається на посаду і звільняється начальником відділу освіти.
        5.2 На посаду головного бухгалтера призначається особа, яка має повну вищу освіту і стаж роботи за спеціальністю не менше 3 років.
        5.3 На посаду бухгалтерів і економістів призначаються особи. Які мають спеціальну освіту.
        5.4 Головний бухгалтер :
  • керує централізованою бухгалтерією і несе відповідальність за виконання покладених на бухгалтерію завдань;
  • визначає завдання і розподіляє обов'язки між працівниками бухгалтерії;
  • розробляє посадові інструкції, вносить пропозиції щодо заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників бухгалтерії;
  • несе відповідальність за своєчасне і якісне складання документів та достовірність даних, наведених у них.
        У разі відсутності головного бухгалтера, обов'язки виконує його заступник.
        Структура централізованої бухгалтерії і чисельність її працівників встановлюється начальником відділу освіти.

6. Відповідальність працівників централізованої бухгалтерії
        6.1 Працівники централізованої бухгалтерії, які не вжили заходів щодо усунення порушень законодавства в межах повноважень, передбачених цим Положенням, несуть відповідальність в установленому законодавством порядку.Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим © 2023
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz