Неділя, 20 Жовтня 2019, 22:09:04 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання [13]
Нормативні документи, роз'яснення
Державні закупівлі [7]
матеріали, що стосуються державних закупівель відділу освіти
Спорт [6]
Все, що стосується спорту у нашому районі
Бібліотеки [25]
Робота бібліотек та бібліотекарів, забезпечення літературою, конкурси...
Атестація педагогічних працівників [2]
Містить матеріали, що стосуються атестації педпрацівників району
Педагогічні здобутки [4]
З досвіду педагогів району
Олімпіади з базових дисциплін [7]
Завдання ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін
Охорона праці [1]
Охорона праці в галузі, техніка безпеки та ін.
Психологічна служба [5]
заходи, результати конкурсів, поради... Розділ веде керівник психологічної служби Скирта Т.С.
Педагогічні конференції [5]
доповіді, звіти та ін.
Плани відділу освіти [6]
У даному розділі можна ознайомитись із плануванням відділу освіти на поточний рік
Протоколи Інтернет-нарад [5]
Протоколи нарад, які проходять у чаті на сайті відділу освіти.
Решта [9]
Матеріали, які не війшли в інші категорії
Районна ПМПК [9]
Районна психолого-медико-педагогічна консультація
Пошук по сайту
Оголошення
[10 Вересня 2018][Всім]
Конкурс на посаду директора ЗЗСО (0)
[06 Вересня 2018][Всім]
Протоколи засідання конкурсної комісії (0)
[14 Серпня 2018][Всім]
Оголошення конкурсів на посаду директора (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Документи
Головна » Документи » Бібліотеки

Наказ про проведення акції "Живи, книго!"

Краснопільська районна державна адміністрація Сумської області

 

В І Д Д І Л       О С В І Т И

 

Н А К А З

03.12.2010                                                                                               № 411


Про організацію та проведення
щорічної Всеукраїнської акції „Живи, книго!”

           На виконання  наказу наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2009 №956 «Про затвердження Умов організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції «Живи, Книго!», та з метою виховання бережливого ставлення до книги, утвердження її статусу як джерела знань у безперервному освітньому процесі

НАКАЗУЮ:
           1. Щорічно проводити І-ІІ етапи Всеукраїнської акції «Живи, книго!» у терміни:
                      І етап у загальноосвітніх навчальних закладах з 1 листопада поточного року до 31 березня наступного року;
                      ІІ етап (районний) – з 1 квітня по 30 квітня поточного року;
           2. Керівникам навчальних закладів:
                     2.1. Забезпечити проведення шкільного етапу акції згідно Умов організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції «Живи, книго!» (додаток 1).
                      2.2. До 31 березня поточного року подати у відділ освіти матеріали про підсумки проведення акції.
           3. Для проведення ІІ етапу Акції затвердити персональний склад журі ІІ (районного) етапу Всеукраїнської акції  «Живи, книго!» (додаток 2).
           4. Звіти про проведення Акції, накази про підсумки проведення ІІ етапу, заявки на участь у ІІІ етапі та матеріали опису роботи кращих шкільних колективів надсилати до організаційного комітету обласного етапу не пізніше 30 квітня поточного року.
           5. Контроль за виконанням наказу покласти на методиста по бібліотечних фондах Чуєнко К.П.
 
             Начальник відділу освіти                                           І.М.Матлахов


Додаток 1
 до наказу відділу освіти
 № 411 від 03.12.2010р.

Затверджено наказом МОН
від 21.10.2009 № 956

Умови організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції "Живи, книго!"

           Всеукраїнська акція "Живи, книго!"  (далі – Акція) спрямована на формування в учнівської молоді інформаційної культури та культури читання, посилення ролі книги в безперервному освітньому процесі, поліпшення роботи щодо виховання бережливого ставлення до книг.
           Акція проводиться за ініціативи Мiнiстерства освіти i науки України. Організатором та координатором здійснення Акції є Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Співорганізаторами є Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, обласні інститути післядипломної педагогічної освіти.
           Для проведення Акції та підбиття її підсумків створюються організаційні комітети, а для визначення кращого досвіду учасників - журі, склад і терміни роботи яких затверджуються вiдповiдними наказами місцевих органів управління освітою. До складу організаційних комітетів і журі можуть входити працівники місцевих органів управління освітою, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, бiблiотекарi, представники учнівського врядування, громадськості, батьки.
           Організаційні комітети забезпечують проведення відповідних етапів Акції в регіонах, координують її підготовку, встановлюють термін підбиття підсумків та визначають показники оцінювання матеріалів учасників Акції, надають методичну і практичну допомогу, забезпечують об’єктивність оцінювання роботи шкільних колективів і доведення інформації про хід Акції та її підсумки до громадськості через засоби масової інформації.
           Інформація про проведення Акції розміщується на сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти,  сайтах місцевих органів управління освітою, інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також у засобах масової інформації.
           Акція є відкритою для всіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Мета i завдання Акції
           Акція проводиться з метою популяризації позитивного досвіду роботи шкільних колективів з формування в учнівської молоді інформаційної культури та культури читання, бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення статусу шкільних бібліотек як навчально-інформаційних центрів.
           Завданнями Акції є:
 • підвищення інтересу учнів до книги як джерела знань, скарбниці культурних надбань, розвиток у них пошуково-дослідних навичок отримання інформації, її аналізу та узагальнення, навичок роботи з книгою впродовж усього життя;
 • виховання бережливого і відповідального ставлення до навчальних підручників, художньої, науково-популярної та іншої літератури, поваги до праці людей, які їх створюють;
 • виявлення, поширення та впровадження кращого досвіду шкільних колективів, які використовують нові форми і методи роботи, впроваджують інноваційні технології з поширення бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення рівня інформаційної культури та культури читання учнівської молоді;
 • сприяння поповненню бібліотечних фондів шкільних бібліотек, створенню належних умов для рівного доступу до літератури на різних, у тому числі електронних носіях.
 • виховання культу книги у сім’ї, використання з цією метою досвіду інших навчальних, культурно-освітніх закладів.

Органiзацiя та проведення Акції
           В Акції беруть участь колективи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
           Акція проводиться у чотири етапи:
                      I - у загальноосвiтнiх і позашкільних навчальних закладах -  з 1 листопада поточного року до 31 березня наступного року;
                      II - районний - з 1 до 30 квітня поточного року;
                      III - обласний - з 1 до 31 травня поточного року;
                      IV - Всеукраїнський - з 1 до 30 червня поточного року.
           Для проведення І етапу Акції персональний склад організаційних комітетів та журі, а також їхні рішення затверджуються наказами керівників навчальних закладів. 
           Звіти про проведення Акції, накази про підсумки проведення І етапу,  заявки на участь у наступному етапі та матеріали опису роботи кращих шкільних колективів надсилаються до районних (міських) організаційних комітетів не пізніше 1 квітня поточного року.
           Персональний склад організаційних комітетів та журі ІІ етапу Акції, а також їхні рішення затверджуються наказами керівників районних (міських) управлінь освітою. 
           Звіти про проведення Акції, накази про підсумки проведення ІІ етапу, заявки на участь у наступному етапі та матеріали опису роботи кращих шкільних колективів надсилаються відповідним обласним (в Автономній Республіці Крим – республіканському, в містах Києві та Севастополі - міським) організаційним комітетам не пізніше 1 травня поточного року.
           Обласні організаційні комітети визначають не більше п’яти кращих шкільних колективів, описи досвіду роботи яких надсилаються організаційному комітету заключного етапу не пізніше 1 червня поточного року.
           Склад організаційного комітету та журі заключного  IV етапу Акції, а також їхні рішення затверджуються наказом Міністерства освіти і науки України.
           На заключний етап Акції до 1 червня поточного року Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій надсилаються:
 • звіт про проведення ІІІ етапу Акції;
 • наказ про підсумки проведення ІІІ етапу;
 • заявка на участь у заключному етапі  п’яти кращих шкільних колективів (по одному від загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів з міст і сільської місцевості; гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл; шкіл-інтернатів і позашкільних навчально-виховних закладів).
           Матеріали надсилаються на адресу: Всеукраїнська акція "Живи, книго!", кім. 313, вул. Сагайдачного, 37, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти,  м. Київ, 04070.

Підбиття підсумків та нагородження учасників Акції  
           Визначення кращого досвіду шкільних колективів здійснюється з урахуванням рівних можливостей загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів різних типів, які беруть участь у заключному етапі Акції. 
           При визначенні кращого досвіду роботи шкільних колективів враховуються:
 • ефективність системи роботи з підвищення інтересу в учнів до книги як джерела знань,  виховання в учнівської молоді потреби у навчальній книзі в процесі самоосвіти, вироблення навичок отримувати необхідну інформацію з книги;
 • креативні підходи бібліотекарів до роботи з поповнення, раціонального використання та збереження книжкового фонду, впровадження інноваційних та інтерактивних форм (розкриті в додатках, власних методичних розробках);
 • використання досвіду інших колективів з питань збереження, шанобливого ставлення до книги як джерела знань;
 • творчий підхід до дотримання вимог оформлення матеріалів опису досвіду.
           За підсумками Всеукраїнського етапу Акції кращі шкільні колективи, їх керівники, бібліотекарі, педагоги, представники батьківської громадськості нагороджуються грамотами вiддiлiв, управлінь освітою обласних, міських, районних державних адмiнiстрацiй, Почесними грамотами Мiнiстерства освiти i науки України, відзначаються подяками, цінними подарунками.

Фінансування акції
           Фінансування Акції здійснюється за рахунок місцевих бюджетів та залучених коштів.


             Додаток 2 
до наказу відділу освіти 
№ 411 від 03.10.2010р.
 

С К Л А Д
журі ІІ (районного) етапу Всеукраїнської акції  «Живи, книго!»    


Наріжний Володимир Миколайович – завідуючий райметодкабінетом
Прилєпа Раїса Миколаївна – методист районного методичного кабінету
Середа Наталія Іванівна – методист районного методичного кабінету
Чуєнко Катерина Петрівна – методист районного методичного кабінету                      


Категорія: Бібліотеки | Додав: методист (23 Грудня 2009)
Переглядів: 2883 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всі права належать відділу освіти Краснопільської РДА © 2019
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Логін:
Пароль:
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz