Неділя, 18 Березня 2018, 00:01:38 Всі права належать відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. При використанні матеріалів сайту посилання на джерело є обов'язковим ©
Відділ освіти Краснопільської райдержадміністрації Сумської області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання [47]
Нормативні документи, роз'яснення
Державні закупівлі [7]
матеріали, що стосуються державних закупівель відділу освіти
Спорт [5]
Все, що стосується спорту у нашому районі
Бібліотеки [22]
Робота бібліотек та бібліотекарів, забезпечення літературою, конкурси...
Атестація педагогічних працівників [1]
Містить матеріали, що стосуються атестації педпрацівників району
Педагогічні здобутки [4]
З досвіду педагогів району
Олімпіади з базових дисциплін [7]
Завдання ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін
Охорона праці [1]
Охорона праці в галузі, техніка безпеки та ін.
Психологічна служба [5]
заходи, результати конкурсів, поради... Розділ веде керівник психологічної служби Скирта Т.С.
Педагогічні конференції [5]
доповіді, звіти та ін.
Плани відділу освіти [5]
У даному розділі можна ознайомитись із плануванням відділу освіти на поточний рік
Протоколи Інтернет-нарад [5]
Протоколи нарад, які проходять у чаті на сайті відділу освіти.
Решта [9]
Матеріали, які не війшли в інші категорії
Районна ПМПК [8]
Районна психолого-медико-педагогічна консультація
Пошук по сайту
Оголошення
[13 Березня 2018][Всім]
100-річчя затвердження тризуба гербом УНР (0)
[20 Лютого 2018][Всім]
Фотоконкурс "Чарівна мить" (0)
[27 Грудня 2017][Всім]
ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання у 2017 році (0)
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Документи
Головна » Документи » Зовнішнє незалежне оцінювання

Методичні рекомендації щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2017 році

Наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2016 № 1055 «Про затвердження Календарного плану проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» визначено основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації, зокрема, з математики – 31.05.2017.

Готуючись до зовнішнього незалежного оцінювання з математики, слід враховувати загальну характеристику сертифікаційної роботи з математики зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року, затверджену наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 22.09.2016 №162 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року».

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

Загальна кількість завдань сертифікаційної роботи – 33.

На виконання роботи відведено 180 хвилин.

Сертифікаційна робота з математики складається із завдань чотирьох форм:

1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№№ 1-20).

Завдання складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав та позначив відповідь у бланку відповідей А.

2. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№№ 21-24).

Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланку відповідей А.

3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№№ 25-30).

 • структуроване завдання (№25, №26) складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А;
 • неструктуроване завдання (№№ 27–30) складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

4. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№№ 31-33).

Завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б навів пояснення всіх етапів розв’язання, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо.

Наголошуємо, що результат виконання завдань №№1-28, 31, 32 буде зараховуватися як державна підсумкова атестація за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року (за вибором випускника).

Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.

Схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи з математики:

1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал:

 • 1 бал, якщо вказано правильну відповідь;
 • 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповідь не надано.

2. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») оцінюються в 0, 1, 2, 3 або 4 бали:

 • 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»);
 • 0 балів, якщо не вказано жодної правильної «логічної пари» або відповіді на завдання не надано.

3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (25-30).

 • структуроване завдання оцінюється в 0, 1 або 2 бали:1 бал за кожну правильно вказану відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано;
 • неструктуроване завдання оцінюється в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

4. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю:

 • завдання №№31, 32 оцінюються в 0, 1, 2, 3 або 4 бали;
 • завдання №33 оцінюється в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів.

Наголошуємо, що розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.

Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання (№№1-33) сертифікаційної роботи, – 62.

Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики сертифікаційної роботи з математики зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року затверджено наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 22.09.2016 №163 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року».

Кількість балів, що виставляються за виконання завдань №31 (з алгебри і початків аналізу), №32 (з геометрії), №33 (з алгебри і початків аналізу), залежить від повноти розв’язання й правильності відповіді.

Загальні вимоги (рекомендації) до виконання завдань з розгорнутою відповіддю:

 • розв’язання має бути математично грамотним і повним;
 • методи розв’язання, форми їх записів і форми запису відповіді можуть бути різними;
 • якщо завдання можна розв’язати кількома способами, то достатньо навести розв’язання лише одним способом;
 • за розв’язання завдання, в якому обґрунтовано отриману правильну відповідь, виставляється максимальна кількість балів;
 • під час виконання завдання можна використовувати без доведення й посилань будь-які математичні факти та твердження, які містяться в підручниках і навчальних посібниках, що входять до переліку підручників, рекомендованих (допущених) Міністерством освіти і науки України.

Рекомендуємо, під час підготовки учнів до виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання з математики, систематизувати та узагальнити теоретичний матеріал, передбачений програмою з математики для зовнішнього незалежного оцінювання та методи розв’язування основних типів завдань.

Систематизацію, узагальнення теоретичного матеріалу та методів розв’язування задач доцільно проводити за змістовими лініями шкільного курсу математики:

 • числа;
 • вирази;
 • рівняння й нерівності;
 • функції;
 • елементи комбінаторики;
 • початки теорії ймовірностей та елементи статистики;
 • геометричні фігури;
 • геометричні величини.

У процесі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання рекомендуємо відпрацьовувати вміння виконання дій зі звичайними та десятковими дробами, розв’язання текстових задач на відсотки та пропорції.

Звертаємо увагу, що розв’язування задач не передбачає застосування калькуляторів та інших обчислювальних засобів, тому удосконалення вмінь та навичок усних та письмових обчислень необхідно здійснювати на кожному уроці математики.

Особливу увагу слід приділити розв’язуванню задач прикладного спрямування з використанням основних статистичних формул, геометричних завдань практичного змісту.

У процесі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання значну увагу доцільно приділити удосконаленню вмінь та навичок побудови та дослідження математичних моделей реальних об'єктів, процесів i явищ; аналізу інформації, що подана в графiчнiй, табличній, текстовій та інших формах.

Зазначаємо, що традиційно складними є завдання, що містять логарифмічні та тригонометричні вирази, тому в процесі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання необхідно відпрацювати навички з перетворення логарифмічних та тригонометричних виразів.

Систематизуючи та узагальнюючи теоретичний матеріал, методи розв’язування задач з геометрії, слід звернути увагу учнів на перелік геометричних опорних фактів шкільних курсів планіметрії та стереометрії.

Під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання рекомендуємо ознайомити учнів з методом виключення під час розв’язування завдань з вибором однієї правильної відповіді: іноді доцільно не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключити ті варіанти відповідей, які явно не підходять.

Доцільно наголосити, що починати розв’язування завдання на встановлення відповідностей варто з найпростіших міні-завдань: це дасть змогу в подальшому, за допомогою інтуїції, знайти правильні логічні пари до більш складних міні-завдань, навіть у випадку, коли їх математичного розв’язання здійснити не вдалося.

Зазначаємо, що розв’язання стереометричних задач відкритої форми з розгорнутою відповіддю передбачає зображення просторових тіл з урахуванням властивостей паралельного проектування, обґрунтування етапів розв’язання.

Під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання рекомендуємо ознайомити учнів з типовими конструкціями тестових завдань, технікою тестування (алгоритм виконання тестових завдань, оформлення роботи, дотримання визначених часових параметрів, заповнення бланків відповідей А і Б).

У процесі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання необхідно відпрацювати алгоритми виконання тестових завдань різних форм, систематично аналізувати результати тестування, виявляти типові помилки й визначати шляхи їх усунення.

Рекомендуємо, після закінчення вивчення кожної теми, проводити невеликі тренувальні тестування, відводячи на це чітко визначений час, відповідний тому, який орієнтовно буде затрачений на виконання таких завдань під час зовнішнього оцінювання.

Рекомендуємо здійснювати підготовку учнів до зовнішнього незалежного оцінювання на різних етапах навчання (актуалізація опорних знань, вивчення нового матеріалу, закріплення нового матеріалу, під час перевірки знань, домашнє завдання) та в позаурочний час (групові та індивідуальні консультації), використовуючи завдання зовнішнього незалежного оцінювання минулих років.

З метою якісної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання рекомендуємо передбачити організацію самоосвітньої діяльності учнів, використовуючи Інтернет-ресурси:

Категорія: Зовнішнє незалежне оцінювання | Додав: krrono (06 Березня 2017)
Переглядів: 164 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всі права належать відділу освіти Краснопільської РДА © 2018
Порада
Ви використовуєте браузер Для коректного відображення сайту використовуйте браузер Mozilla Firefox, який відрізняється безпечністю та стабільністю.
Форма входу
Логін:
Пароль:
Посилання
Законодавство України Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України Департамент освiти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Краснопільська районна державна адміністрація Краснопільська районна рада Краснопілля. Край слобожанський Освітній портал Педагогічна преса Урядова «гаряча лінія»
Хостинг від uCoz